Úvod > Historie

Z historie naší obce

Směrem  na  severozápad  k  Barchovu stávalo v  minulosti  tvrziště,  jehož  vodní příkop je dosud znatelný. Místně se zde říká "Vlčí hrad". Majitelé tvrze byli vladykové z Babic a z nich se jako první v písemných pramenech objevuje v letech 1363-1375 Matěj z Babic. Kolem roku 1400 se jeho syn, řečený House, přestěhoval do Boharyně. V roce 1414 drželi babický statek farář Zdislav z Kratinoh a bratři Pešíkové z Babic. Během husitských válek ves zpustla a byla přikoupena k panství Nechanice. Před rokem 1541 přešla do vlastnictví Pernštejnů, a ti ji připojili k panství chlumeckému. Chlumecký urbář ji v roce 1571 označuje jako ves znovu vyzdviženou.

Významná historická památka v obci je novorománský kostel sv. Petra a Pavla vybudovaný v letech 1837-1843 na místě původního dřevěného kostela. Zařízení z původního dřevěného kostela bylo přestěhováno do nového a pochází z konce 17.století. Věž kostela je vysoká 46 metrů a působí jako krajinná dominanta obce.

Jméno Babice znamenalo původně obec babiců - lidí Bábových.

V minulosti byly Babice Velké a Malé.